Chwilowy brak towaru.

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Dlaczego przed wykonaniem testu powinienem zachować wstrzemięźliwość między 3-7 dni?

Po ejakulacji liczba plemników w najądrzu musi powrócić do normy – proces ten zazwyczaj zajmuje około trzech dni. Jeżeli czas abstynencji przed badaniem przekracza 7 dni, plemniki dojrzewające w najądrzu zaczynają obumierać (apoptoza), co również może wpłynąć na wynik testu.

 

Dlaczego należy odczekać 15 minut przed zaaplikowaniem na płytkę testową próbki nasienia pobranej do pojemnika zbiorczego oraz dlaczego pobrane nasienie powinno zostać wykorzystane w czasie nie dłuższym niż 12 godzin?

Tylko upłynniona próbka nasienia nadaje się do prawidłowego przeprowadzenia badania. Świeżo pobrane nasienie jest lepkie. Normalnie, aby uległo upłynnieniu, powinno być inkubowane nawet do 60 minut w temperaturze 37 ̊C. Pojemnik zbiorczy oraz substancje pomocnicze służą przyśpieszeniu tego procesu. Natomiast przechowywanie pobranego nasienia dłużej niż wskazano zaburzy proces jego upłynnienia, co w dużej mierze może poskutkować zafałszowaniem wyniku testu.

 

Ile czasu zajmuje wsiąkanie próbki oraz substancji pomocniczych w membranę na płytce testowej?

Ogólnie rzecz biorąc, plemniki i substancje pomocnicze powinny przejść membranę testu w ciągu kilku sekund. Jeśli próbka nasienia i roztwory nie wsiąkną w nią się całkowicie po 5 minutach oznacza to, że nasienie nie uległo upłynnieniu prawidłowo lub jego gęstość jest zbyt wysoka. W takiej sytuacji test należy powtórzyć

 

Czy substancje pomocnicze (Staining Solution, Washing Solution) dołączone do zestawu testowego są bezpieczne?

Substancje te są w pełni bezpieczne i nietoksyczne, jednakże powinny być używane tylko i wyłącznie zgodnie z zaleceniami.

 

Czy negatywny wynik testu świadczy o tym, iż nie mogę zostać ojcem?

Niekoniecznie. Liczba plemników jest jednym z ważnych wskaźników odzwierciedlających męską płodność, jednak istnieje szereg innych czynników mogących skutkować niepłodnością u mężczyzn. W przypadku otrzymania negatywnego wyniku należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania dalszych porad.

 

Czy pozytywny wynik testu świadczy o tym, iż mogę zostać ojcem?

Niekoniecznie. Chociaż pozytywny wynik, oznaczający wysoką liczbę plemników w nasieniu jest pożądany, istnieje wiele innych powodów, przez które zapłodnienie komórki jajowej nie ma miejsca. Jeśli mimo pozytywnego wyniku problem z zajściem w ciążę utrzymuje się , ważnym jest, abyś niezwłocznie zasięgną porady specjalisty.

 

Jakie czynniki mogą wpłynąć na otrzymanie błędnego wyniku testu?

Główne przyczyny, które mogą spowodować niepowodzenie testu lub niedokładną diagnozę to:

  • mężczyzna nie wstrzymał się od aktywności seksualnej od 3 do7 dni,
  • pobranie i przechowywanie próbki nasienia nastąpiło niezgodnie z zaleceniami,
  • nasienie nie upłynniło się całkowicie,
  • test nie został przeprowadzony zgodnie z instrukcją,
  • liczba plemników jest zbyt wysoka, by próbka nasienia całkowicie wsiąkła w membranę testu.

 

Zamów test (49PLN/1 test lub 89PLN/2 testy)
Wysyłka w 24h w nieoznakowanym, zapewniającym anonimowość opakowaniu.
Zbadaj nasienie w warunkach domowych
test nasienia

Najprostszy test płodności dla mężczyzn

Jednorazowy test nasienia określający poziom plemników w nasieniu mężczyzny. Banalny w swojej prostocie, szybki (wyniki w 10 minut) i bardzo dokładny (98% skuteczności). Posiada certyfikat FDA i CE.


Idealny do okresowego sprawdzania płodności, przed rozpoczęciem starań o dziecko, czy jako kontrolny test po zabiegu wazektomii.


Problem niepłodności w 50% przypadków leży po stronie mężczyzny.

Pierwszym krokiem w planowaniu ciąży lub w ustaleniu przyczyny bieżących problemów niepłodności jest sprawdzenie u mężczyzny liczby plemników w ejakulacie. Wizyta w klinice jest często bardzo krępująca i kosztowna.


Oferowane opakowanie zawiera 1 lub 2 zestawy testowe.

W każdym opakowaniu znajdują się jeden lub dwa pełnowartościowe testy nasienia. Każdy zestaw testowy jest dokładnie zapakowany, co uniemożliwia jego zanieczyszczenie.

W produkcie tym zastosowano membranę z włókna szklanego o dużej chłonności wody i wielkości porów mniejszej niż 0.5um, co umożliwia filtrowanie nasienia – plemniki zostaną „uwięzione” na powierzchni pierwszej błony; następnie zastosowany zostanie specjalny płyn barwiący, który spowoduje szybką zmianę koloru plemników; im więcej plemników będzie się znajdowało na membranie filtra, tym kolor będzie ciemniejszy, a to z kolei oznaczało będzie ogólną wysoką zawartość plemników w nasieniu mężczyzny.


Copyrights ©2019: ZbadajNasienie.PL - Wykonanie: Elkomtel.pl