Chwilowy brak towaru.

Instrukcja wykonania testu nasienia

Jak poprawnie wykonać test nasienia?

 

Instrukcja wykonania testu nasienia

 

Informacja wstępna

 1. Przed wykonaniem badania, mężczyzna powinien zachować wstrzemięźliwość przez 3-7 dni; zbyt krótki lub zbyt długi czas abstynencji może mieć wpływ na dokładność wyniku.
 2. Przed wykonaniem testu należy dokładnie zapoznać się z ulotką oraz procedurą opisaną na tej stronie.

 

Pobieranie materiału:

 1. 1. Otwórz opakowanie (6) i sprawdź jego zawartość (powinna zgadzać się z grafiką powyżej).
 2. 2. Otwórz pojemnik (1) na nasienie. Nie wysypuj znajdującego się wewnątrz preparatu.
 3. 3. Pobieranie próbki nasienia: masturbując się, wydalić spermę bezpośrednio do pojemniczka zbiorczego.
 4. 4. Upłynnianie: równomiernie potrząsnąć pojemniczkiem z zebranym nasieniem i następnie odstawić go na 15 minut, aż nasienie zmieni swój stan skupienia w płyn.

 

 

Procedura wykonywania testu:

 1. 1. Dodaj próbkę: wyjmij płytkę testową z torebki aluminiowej(3) i połóż ją poziomo na płaskiej powierzchni; używając pomocniczej rurki absorbującej nasienie, nabierz przy pomocy pipety (4) odrobinę spermy z pojemniczka zbiorczego (1), a następnie umieść trzy krople pobranego nasienia w białym otworze A ; poczekaj aż nasyci powierzchnię membrany i wyschnie.
 2. 2. Dodaj niebieski płyn barwiący (5 - etykieta Staining Solution): zaaplikuj jedną kroplę niebieskiej substancji barwiącej do otworu testowego A i pozwól jej nasiąkać przez 1-2 minuty.
 3. 3. Dodaj przezroczysty bufor płuczący (2 - etykieta Cleaning Solution / Washing Solution): zaaplikuj dwie krople przezroczystego buforu płuczącego do otworu testowego A i pozwól mu wsiąkać przez 1-2 minuty. Po upływie tego czasu natychmiast odczytaj wynik.
 4. 4. Odczytaj wynik testu po koło 2 minutach: odczytaj kolor z testu A, porównaj go z testem referencyjnym B; im ciemniejszy kolor, tym więcej plemników – zapisz/zapamiętaj wynik.

 

 

Interpretacja wyniku:

Wynik obserwacji „gołym okiem”: porównaj kolor z testu A do koloru testu referencyjnego B.

Wynik prawidłowy: kolor z testu A jest ciemniejszy niż standardowy kolor w teście odniesienia B – badanie wykazało, że stężenie plemników jest prawidłowe (normalne/dobre).

Wynik nieprawidłowy: kolor z testu A jest jaśniejszy niż standardowy kolor w teście odniesienia B – badanie wykazało oligospermię (zbyt niską liczbę plemników w nasieniu). Jeżeli test A nie wykazał żadnego koloru (jest bezbarwny), może to oznaczać ciężką oligozoospermię lub azoospermię (brak plemników w nasieniu).

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Tylko do diagnostyki in vitro

 1. 1. Zestaw ten może być używany tylko do badań diagnostycznych in vitro, tylko i wyłącznie do badania próbki nasienia – testowi temu nie należy poddawać żadnych innych płynów ustrojowych ludzkiego ciała.
 2. 2. Zestaw testowy musi być przechowywany w temperaturze pokojowej, aby zapobiec dostaniu się wilgoci. Jeśli opakowanie foliowe jest uszkodzone, zestawu nie należy używać.
 3. 3. Jeśli zestaw testowy zostanie otwarty, należy go wykorzystać tak szybko, jak to tylko możliwe, by uniknąć dostania się do niego zbyt dużej ilości powietrza, co może skutkować powstaniem wilgoci i uszkodzeniem testu.
 4. 4. Zestaw testowy jest jedynie produktem służącym do pierwszego, podstawowego badania nasienia. Każdy otrzymany wynik powinien być potwierdzony innymi metodami.
 5. 5. Wykonując test dla kilku różnych próbek, należy pamiętać by każdą z nich jakoś oznaczyć, aby uniknąć nieścisłości, pomyłek czy nieporozumień.
 6. 6. Nanosząc próbkę nasienia i wykonując test postaraj się uniknąć powstania pęcherzyków powietrza - może to wpłynąć na wynik testu.
 7. 7. Odczytując wynik należy ściśle trzymać się wymagań czasowych podanych w instrukcji obsługi.
 8. 8. Zestaw ten może być stosowany wyłącznie do diagnostyki jednorazowej in vitro. Nasienie pobrane od różnych osób lub od tego samego osobnika w różnym czasie, nie może być ponownie używane.
 9. 9. Zestaw testowy nie może być zamrażany ani używany po upływie terminu ważności.
Zamów test (49PLN/1 test lub 89PLN/2 testy)
Wysyłka w 24h w nieoznakowanym, zapewniającym anonimowość opakowaniu.
Zbadaj nasienie w warunkach domowych
test nasienia

Najprostszy test płodności dla mężczyzn

Jednorazowy test nasienia określający poziom plemników w nasieniu mężczyzny. Banalny w swojej prostocie, szybki (wyniki w 10 minut) i bardzo dokładny (98% skuteczności). Posiada certyfikat FDA i CE.


Idealny do okresowego sprawdzania płodności, przed rozpoczęciem starań o dziecko, czy jako kontrolny test po zabiegu wazektomii.


Problem niepłodności w 50% przypadków leży po stronie mężczyzny.

Pierwszym krokiem w planowaniu ciąży lub w ustaleniu przyczyny bieżących problemów niepłodności jest sprawdzenie u mężczyzny liczby plemników w ejakulacie. Wizyta w klinice jest często bardzo krępująca i kosztowna.


Oferowane opakowanie zawiera 1 lub 2 zestawy testowe.

W każdym opakowaniu znajdują się jeden lub dwa pełnowartościowe testy nasienia. Każdy zestaw testowy jest dokładnie zapakowany, co uniemożliwia jego zanieczyszczenie.

W produkcie tym zastosowano membranę z włókna szklanego o dużej chłonności wody i wielkości porów mniejszej niż 0.5um, co umożliwia filtrowanie nasienia – plemniki zostaną „uwięzione” na powierzchni pierwszej błony; następnie zastosowany zostanie specjalny płyn barwiący, który spowoduje szybką zmianę koloru plemników; im więcej plemników będzie się znajdowało na membranie filtra, tym kolor będzie ciemniejszy, a to z kolei oznaczało będzie ogólną wysoką zawartość plemników w nasieniu mężczyzny.


Copyrights ©2019: ZbadajNasienie.PL - Wykonanie: Elkomtel.pl